Компьютерная томография в Mirum clinic – это не инвазивный, быстрый и безболезненный вид диагностических исследований, доступный круглосуточно по предварительной записи.
Комп’ютерну томографію (КТ) застосовують під час діагностики захворювань практично всіх систем організму і здійснюють виключно за призначенням лікуючого лікаря.
КТ поєднує застосування Х-променів із сучасними комп’ютерними технологіями, що дозволяє аналізувати досліджувану ділянку в різних площинах та дає можливість отримати максимально відповідні анатомічним структурам 3D-зображення.
Переважну більшість обстежень на комп'ютерному томографі у Mirum clinic здійснюють із застосуванням йодовмісного контрасту для чіткої візуалізації органів, судин та можливих патологічних процесів. Динаміка накопичення і виведення контрасту дає оптимальні можливості для помітності патологічних змін.
Переваги комп‘ютерної томографії у Mirum clinic:
- Комп'ютерний томограф SOMATOM go Top 2021 р.в. 64 ряди детекторів та 128 зрізів з максимальною просторовою та часовою роздільною здатністю, що високі експлуатаційні характеристики та дозволяє швидко отримувати дані зображень, збільшити пропускну спроможність та використовувати двохенергетичне сканування.
- Висока швидкість дослідження, що значно знижує променеве навантаження на пацієнта. Збільшення діапазону сканування сприяє дослідженню більшої площі за короткий проміжок часу, що дозволяє ефективно використовувати систему при КТ-скринінгу.
- Наш комп'ютерний томограф має безліч прикладних програм, що дозволяють проводити всі види КТ-досліджень для усіх органів і систем та має значну діагностичну цінність для лікарів усіх спеціальностей.
Підготовка та процес КТ у Mirum clinic:
- Дослідження здійснюється в амбулаторних умовах. Пацієнт має прийти на обстеження КТ за 30 хв до процедури для підготовки. Перебування в кабінеті КТ не перевищує 15 хв.
- При собі пацієнт повинен мати направлення від лікуючого лікаря (з його контактним телефоном), всі попередні обстеження — амбулаторна картка, історія хвороби, виписки з лікарні, протоколи попередніх УЗД, КТ, МРТ, рентгендослідження, аналізи, перелік лікарських засобів, які приймає.
- Обстеження з контрастуванням органів черевної порожнини здійснюють на порожній шлунок (хоча б 4 годин до нього не можна вживати тверду їжу). Перед обстеженням органів черевної порожнини пацієнту дають випити до 1 л рідини. Пацієнт повинен мати вільний, зручний одяг без металевих компонентів (пряжки, заклепки, ґудзики).
- За необхідності обстеження кишківника з контрастуванням, варто провести спеціальну підготовку до обстеження, що полягає у попередньому очищенні кишкового тракту медичними препаратами, наприклад ДІАГНОЛ або ФОРТРАНС, напередодні проведення КТ.
- Під час КТ пацієнт перебуває на рухомому столі, що переміщується під час дослідження. Важливо, щоб під час процедури, пацієнт лежав нерухомо для уникнення спотворень зображень.
- Відразу після КТ Ви можете керувати машиною і приймати ліки, адже КТ не впливає на їхню ефективність.
Варто також пам’ятати про те, що існує ряд протипоказів до застосування КТ із контрастом:
- ниркова недостатність (враховуються показники креатиніну);
- важкий цукровий діабет;
- захворювання щитоподібної залози : підвищена функція щитоподібної залози — тиреотоксикоз, вкрай важливо, адже контраст містить йод;
- мієломна хвороба (у випадку супроводження нирковою недостатністю);
- алергійна реакція на йодовмісні препарати;
- вагітність;
- заборона лактації протягом 1 доби з дати проведення обстеження;
- наявність в кишківнику барієвої суміші.