Лікар-інфекціоніст - це медичний спеціаліст, який займається діагностикою, лікуванням та профілактикою інфекційних захворювань.
В його обов'язки входять завдання, пов'язані із захворюваннями, що спричинюються бактеріями, вірусами, грибами, гельмінтами та найпростішими.
Коли ж варто звернутися до лікаря-інфекціоніста?
- Якщо є загальні симптоми - такі як лихоманка, загальна слабкість, біль у горлі, кашель, нудота чи блювання, які не можуть бути пояснені неінфекційними захворюваннями.
- Якщо ви були в контакті з хворою людиною або перебували в області зі значним поширенням інфекційного захворювання. В такому випадку потрібно визначити можливий ризик та необхідні заходи щодо профілактики інфекційного захворювання.
- Якщо ви маєте питання щодо вакцинації та хочете отримати поради щодо захисту від конкретних інфекцій, лікар-інфекціоніст може бути корисним консультантом.
- Вкусив кліщ? Так, однозначно варто звернутись за консультацією, щоб визначити імовірність зараження бореліозом та визначити алгоритм дій щодо профілактики хвороби Лайма.
- Плануєте поїздку закордон? В тропічні країни? Обов’язково маєте отримати консультацію щодо профілактики малярії, діареї мандрівників та інших ендемічних інфекційних захворювань.
Коли варто запідозрити гельмінтоз?
Ознаки гельмінтозів можуть бути різноманітними та, в більшості випадків, неспецифічними, оскільки вони залежать від типу гельмінта, місця його паразитування та, відповідно, стадії інвазії. Існують загальні симптоми, які можуть вказувати на можливість розвитку глистяної інвазії в організмі:
- слабкість, підвищена втомлюваність
- чи дискомфорт у животі
- стулу або зміна в характеру випорожнень
- можуть турбувати шкірні прояви у виягляді висипу, що супроводжується свербінням
- також може бути одним із проявів гельмінтозів
- який не можна пояснити іншими причинами
Якщо Ви маєте вищевказані симптоми, і ще полюбляєте їсти стейк з кров’ю чи термічно необроблену рибу - то тоді Вам точно варто звернутись до спеціаліста.
Для попередження зараження гельмінтами рекомендується:
- часто мити руки
- уникати вживання фруктів та овочів, при вирощуванні яких використовувались в якості добрив людські фекалії
- їсти гарно просмажену або добре просолену рибу
- стейки - рівень просмажування лише “well done”
- гарно мити фрукти та овочі під проточною водою
На жаль, профілактичний одноразовий прийом протигельмінтного препарату є неефективним у більшості випадків, адже для лікування деяких гельмінтозів 1 таблетки 1-разово є недостатньо.