Пн-Пт. 07.30-21.00 Сб 08.30-16.00 Нд. 09.00-15.00
ПАП-тест (цитологічний скрінинг)

Фахівці відділення жіночої консультації та допоміжних репродуктивних технологій MIRUM Clinic наголошують на важливості вчасної діагностики.

Про послугу

ПАП-тест - одне з найпоширеніших досліджень, які пропонують зробити наші лікарі-акушери-гінекологи, репродуктологи та онкогінекологи.

Він допомагає своєчасно виявити передракові стани шийки матки середнього та важкого ступеня.

Дане дослідження лікарі рекомендують проводити на початку менструального циклу: зазвичай це 9-10 день. Для жінок, які приймають протизаплідні пігулки, неважливо, у який день циклу проходити тест, а жінки в менопаузі можуть проходити його в будь який зручний день.

Підготовка до дослідження проста: за 48 годин до тесту не мати статевих стосунків, не використовувати вагінальні свічки, зрошення, гелі та креми.

Забір клітинного матеріалу проводиться спеціальною щіточкою, яка поміщається до контейнера з фіксуючим транспортним розчином або наноситься тонким шаром на предметне скельце.

Результати дослідження отримують згідно класифікації Bethesda, згідно якої проводиться інтерпретація результатів:

  • ASCUS — запалення або слабко виражена дисплазія неясного значення;
  • LSIL — плоскоклітинне інтраепітеліальне ураження низького ступеня (за традиційною цитологією CIN І (Cervical Intraepithelial Neoplasia) або «легка дисплазія»;
  • HSIL — плоскоклітинне інтраепітеліальне ураження високого ступеня (за традиційною цитологією CIN ІІ/ CIN ІІІ) або «середньо-тяжка дисплазія»;
  • NILM — відсутність внутрішньоклітинних уражень або злоякісності, тобто «норма».

Якщо ви отримали результат «незадовільна цитологія відповідно до класифікації Bethesda», рекомендовано повторити ПАП-тест через 2–4 місяці (незалежно від віку).

Типи висновків ПАП-тесту:

  • Висновок ASCUS (Atipical Squamous Cells of Undetermined Significance, атипові клітини плоского епітелію незрозумілого значення) - характеризує такі структурні зміни в клітинах, яких якісно і кількісно недостатньо для постановки діагнозу CIN. Це означає, що цитологічна картина не дозволяє диференціювати зміни плоского епітелію між реактивними і диспластичними, тобто предраковими. У більшості хворих з такими результатами протягом спостереження клітинний склад нормалізується, однак 10–20% прогресують в дисплазію. Проте ризик розвитку важкої дисплазії CIN ІІІ в жінок із ASCUS та негативним результатом на ВПЛ(-) не перевищує 1–2%, тому такі пацієнтки спостерігаються без застосування інвазивних методик обстеження, а тактика спостереження залежить від віку та наявності чи відсутності високоонкогенних типів ВПЛ при дослідженні урогенітальних виділень.
  • Результат скринінгу ASC-H (Atypical Squamous Cells Cannot Exсlude HSIL, атипові клітини плоского епітелію, які не виключають HSIL) — незалежно від ВПЛ-статусу рекомендована розширена кольпоскопія, а за будь-яких ознак ураження показана біопсія, цервікальний кюретаж.
  • ПАП-тест із висновком CIN І або LSIL (Low-grade Intraepitelial Lesion, ураження епітелію легкого ступеня) — цитологічні зміни, зумовлені ВПЛ (койлоцитоз) та неспецифічні запальні зміни. CIN І часто регресує самостійно, тому до цієї групи пацієнток найчастіше застосовується тактика динамічного спостереження. Проте необхідно обов’язково виконати ВПЛ-тест для визначення подальшої тактики.
  1. За наявності цитологічного висновку CIN ІІ і CIN ІІІ або HSIL у 70–80% випадків у пацієнток виявляється CIN ІІ/ІІІ в гістологічному матеріалі після біопсії та цервікальному кюретажі, а в 1–3% — інвазивний рак. Тому незалежно від ВПЛ-статусу завжди рекомендоване додаткове обстеження для встановлення діагнозу та вибору тактики лікування.
  2. У випадку виявлення при біопсії ураження низького ступеня LSIL (легкої дисплазії, CIN I) та задовільних результатах кольпоскопії (зону трансформації 1-го типу видно повністю) можливі два підходи: спостереження — рекомендовано в переважній більшості випадків або активне лікування, яке може розглядатися при ознаках тривалої персистенції CIN І.
  • При гістологічному підтвердженні HSIL, тобто CIN ІІ і CIN ІІІ тактика лікування частіше схиляється до хірургічного втручання.
  • Цитологічний висновок ПАП-тесту — AGC (цервікальне інтраепітеліальне ураження залозистих клітин) та АIS (аденокарцинома in situ) в кожному випадку вимагає консультації цитолога, онкогінеколога, гінеколога експертного рівня.

 

Звертаємо увагу, що при вчасному виявленні, рак шийки матки має сприятливий прогноз щодо лікування та повного одужання. Саме тому лікарі MIRUM Clinic наполегливо рекомендують робити планові огляди задля профілактики та ранньої діагностики онкологічних захворювань!

Вартість послуг
Консультація онкогінеколога (первинна або повторна)
1140
Консультація акушера-гінеколога
960
ПАП-тест на основі рідинної цитології
520
Цитоморфологічне дослідження (ПАП-тест)
263
Соломка Марина Вікторівна
Репродуктолог
Директор відділення ДРТ (допоміжних репродуктивних технологій)
Циганюк Ольга Петрівна
Акушер-гінеколог, репродуктолог, оперативна гінекологія
Лікар
Соколова Марія Глібівна
Акушер-гінеколог, лікар УЗД, мамолог, дитячий гінеколог, гінеколог-ендокринолог. Провідний фахівець
Завідуюча жіночою консультацією
Лі Андрій Дін Хванович
Акушер-гінеколог
Лікар, провідний фахівець напрямку
Гірагосова Ліна Миколаївна
Онкогінеколог, гінеколог
Лікар, провідний фахівець напрямку
Данилова Анна Олександрівна
Лікар гінеколог-ендокринолог, оперативна гінекологія, УЗ-діагностика
Лікар
Контакти
Ми у клініці MIRUM clinic докладаємо всіх зусиль, аби вам було затишно, комфортно, безпечно та ефективно.
Київ, вул. Віктора Некрасова, 1
Пн-Пт. 07.30-21.00 Сб 08.30-16.00 Нд. 09.00-15.00
+ 38 044 585 58 58
Замовити дзвінок