Мрії про батьківство не залишають вас, а проблема все не вирішується?
У Mirum clinic ми використовуємо сучасні методи діагностики та лікування безпліддя у чоловіків, що дозволяють оперативно оцінити рівень репродуктивного здоров’я пацієнта і визначити патологічні порушення.
Протягом останніх років, стан репродуктивного здоров’я чоловіків у всьому світі суттєво порушився.
Причини всім зрозумілі: це і погана екологія, і сидячий спосіб життя, і постійний стрес, і пізні шлюби. Чоловіки ведуть сидячий спосіб життя, харчуються шкідливим фаст-фудом, палять, зловживають алкоголем — усі ці фактори негативно позначаються на сперматогенезі та якості сперматозоїдів.
Є ряд причин, що викликають проблеми у злагодженій роботі статевих органів і систем чоловіка та призводять до безпліддя, їх можна розділити на 3 основні групи:
І. Кількісні. Вони викликані нестачею сперматозоїдів у спермі. Згідно норми, в 2 мл сперми має міститись не менше 40 млн. сперматозоїдів. У випадку, коли при здачі спермограми встановлюється, що цей показник нижче норми, лікарі констатують у пацієнта олігозооспермію.
ІІ. Якісні. Пов'язані з відхиленнями якості насінної рідини. У нормі чоловіча сперма — це суспензія, що складається з сперматозоїдів, лейкоцитів та округлих клітин. Сперматозоїди можуть бути повноцінними (здоровими, без будь-яких видимих відхилень у будові), або ж дефектними. Часті дефекти сперматозоїдів — це дві головки або два джгутики, асиметрія чи викривлення будови, занадто потовщена або ж тонка шийка. Згідно норми, мінімальна кількість «якісних» сперматозоїдів у спермі не має становити менше двадцяти відсотків їх загальної кількості. У тому випадку, якщо діагностується велика кількість хворих сперматозоїдів в еякуляті, то мова йде про тератозооспермію.
ІІІ. Рухові. Рухова активність сперматозоїдів — суттєвий показник якості сперми. Здорові сперматозоїди рухливі і пересуваються зі швидкістю 30 см/год. Якщо в будові сперматозоїда є морфологічні відхилення, то він втрачає можливість самостійно пересуватися і вже не може запліднити жіночу яйцеклітину природним шляхом.
Кожна група причин викликає різні захворювання, які в подальшому стають причиною безпліддя чоловіків.
Варто зазначити, що вік у цій проблемі — значення не має. У більшості представників сильної статі ще в молодому віці розвивається застійний простатит, погіршується якість сперми, а якщо додати до цього ще хронічні інфекції, які не хочеться лікувати… І у підсумку — часто спеціалісти ставлять такий невтішний діагноз, як безпліддя.
Окрім зазначених моментів, до основних причин чоловічого безпліддя відносять:
- імунологічне безпліддя (чоловічий організм сприймає власну сперму як чужорідне тіло);
- секреторне порушення вироблення сперматозоїдів;
- крипторхізм (розташування яєчок поза калиткою);
- запалення в яєчках і придатках;
- варикоцеле (варикоз вен калитки);
- перенесені інфекційні захворювання (свинка в дорослому віці);
- венеричні захворювання;
- гормональні порушення;
Щоб визначити причини чоловічого безпліддя, пацієнт Mirum clinic має здати певні аналізи та пройти діагностичні процедури, зокрема:
- спермограму (що дозволить визначити якість та кількість чоловічої сіменної рідини та можливі причини неможливості здійснити запліднення природним шляхом)
- аналіз крові або сперми на присутність антитіл (дозволяє зробити висновок про те, чи присутні в спермі особливі антитіла, які негативно позначаються на рухомій активності сперматозоїдів)
- аналізи на гормони (дозволяють визначити гормональний фон чоловіка і зробити висновки про те, наскільки він відповідає встановленим нормам).
- УЗД органів сечостатевої системи.
Пам’ятайте, що зазвичай для того, аби побороти недугу, буває досить скоригувати спосіб життя: нормалізувати режим, позбутись шкідливих звичок, додати спорт у життя.
Якщо ви зіштовхнулися з проблемою безпліддя — не варто поспішати впадати у відчай. У більшості випадків вчасно розпочате лікування чоловічого безпліддя допомагає парі створити повноцінну сім’ю.
У Mirum clinic вам нададуть кваліфіковану допомогу, головне — своєчасно звертайтеся до спеціалістів.