Пн-Пт. 07.30-21.00 Сб 08.30-16.00 Вс. 09.00-15.00
Як харчування впливає на ризик інсульту: поради від кардіолога MIRUM clinic, доктора Євгена Новікова
news

Інсульт стає все поширенішим проблемою у сучасному світі, проте зміни у способі харчування можуть суттєво знизити ризик його виникнення. Лікар Євген Новіков ділиться важливими порадами щодо продуктів, які варто включити до раціону, а також тих, які краще обмежити чи уникнути.

 

Продукти, які підвищують ризик інсульту:

  1. Прості вуглеводи: Цукерки, печиво, тістечка, морозиво, фастфуд, солодкі газовані напої, які містять велику кількість цукру, можуть збільшувати вміст жиру в організмі, що сприяє розвитку діабету і, відповідно, інсульту.
  2. Зайва сіль: Перевищення денної норми споживання солі, яка міститься у багатьох оброблених продуктах, може підвищувати артеріальний тиск та ризик інсульту.

 

Продукти, які зменшують ризик інсульту:

  1. Свіжі овочі та фрукти: Включення до раціону від трьох до п'яти порцій щоденно допомагає знизити ризик інсульту, особливо овочі та фрукти зеленого та жовтого кольорів, які містять корисні вітаміни та антиоксиданти.
  2. Цільнозернові продукти: Макарони з твердих сортів пшениці, коричневий рис, цільнозерновий хліб, кіноа містять клітковину та інші корисні речовини, які допомагають знизити ризик інсульту.
  3. Кава без додавання цукру: Мінімалізація споживання цукру та сиропів у каві може допомогти зменшити ризик інсульту, але варто звернути увагу на індивідуальну чутливість до кави та консультуватися з лікарем у разі наявності гіпертензії.

 

Дотримання здорового способу харчування може суттєво зменшити ризик інсульту та покращити загальний стан здоров'я.

 

Ознайомитись із повним текстом статті можете за цим посиланням: https://lb.ua/blog/evgen_novikov/618204_yaki_produkti_pidvishchuyut_znizhuyut.html

Контакты
Мы в клинике MIRUM clinic прилагаем все усилия, чтобы вам было уютно, комфортно, безопасно и эффективно.
Киев, ул. Виктора Некрасова, 1
Пн-Пт. 07.30-21.00 Сб 08.30-16.00 Вс. 09.00-15.00
+ 38 044 585 58 58
Заказать звонок